Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας

Οι μαθητές της Β λυκείου του σχολείου μας στα πλαίσια προγράμματος με υπεύθυνη την κ. Γουγούση Ελευθερία συμμετέχουν στις δράσεις του Χαμόγελου του Παιδιού με αφορμή την 6η Μαρτίου – Ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού. Δημιούργησαν σε ομάδες ψηφιακές αφίσες με τα δικά τους μηνύματα για τον σχολικό εκφοβισμό.

Το συγκεκριμένο αρχείο έχει αποσταλεί και στους υπεύθυνους της δράσης “Μίλα Τώρα” για να συμπεριληφθεί στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα στις δράσεις των σχολείων για το 2021.

“Ως μαθητές του 10ου ΓΕΛ μας έχουν δοθεί τα σωστά εφόδια για να κινητοποιηθούμε μαζί εναντία στον σχολικό εκφοβισμό. Έτσι, πήραμε την πρωτοβουλία να φτιάξουμε τις αφίσες αυτές ώστε να πληροφορήσουμε και άλλους συμμαθητές μας που δεν είχαν την ίδια ενημέρωση με εμάς. Είμαστε όλοι πολύ περήφανοι για αυτό που καταφέραμε και για τον αριθμό των μαθητών που κατάφεραν να συμμετέχουν σε αυτήν την δράση.”

Βασίλειος Μαναζής (Β2), Άρτεμις Ντερβισάι (Β2)