Δράση αλληλεγγύης

Οι γονείς, οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ενώνουν τις δυνάμεις τους, προκειμένου να προσφέρουν έμπρακτη βοήθεια στους πληγέντες της Θεσσαλίας και, συγκεκριμένα, στους κατοίκους των περιοχών της Πηνειάδας, της Φαρκαδόνας και του Κεραμιδιού. Νερά, αντισηπτικά, ιατρικά γάντια, αντικουνουπικά και μάσκες, αφού συγκεντρωθούν στον ισόγειο χώρο του σχολείου, θα επιδοθούν σε διασώστες της ΕΕΕΔ (Ελληνικής Ένωσης Έρευνας και Διάσωσης), για να καταλήξουν στους συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη, σε μια ώρα σκληρής και πρωτόγνωρης δοκιμασίας. Η προσπάθεια ξεκίνησε την Παρασκευή, 15/9, και θα ολοκληρωθεί την Πέμπτη, 21/9.

Καλούμε όλες και όλους να ενισχύσουν τη δράση μας, ενώ ξεχωριστό ευχαριστώ οφείλουμε στην πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κ. Μαρία Βασιλειάδου, για την παραδειγματική της πρωτοβουλία απέναντι στο ζήτημα.