17/4, Συμμετοχή σε Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού

Την Τετάρτη, 17/4/2024, η Β΄τάξη του σχολείου μας παρακολούθησε την ημερίδα επαγγελματικού προσανατολισμού «Το μέλλον στα χέρια σας: Ανακαλύπτοντας τις δυνατότητες του εαυτού σας», που υλοποιήθηκε υπό την αιγίδα της Αντιδημαρχίας Παιδείας & Δια Βίου Μάθησης  του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Την εκδήλωση προλόγισε η Αντιδήμαρχος Παιδείας & Δια Βίου Μάθησης, Δρ. Έφη Θεοδωράκη, ενώ οι συμμετέχοντες/ουσες μαθητές, μέσα από την εμπεριστατωμένη εισήγηση της Συμβούλου Σταδιοδρομίας κ. Κυρίτση Αλεξάνδρας,  είχαν μια αξιόλογη ευκαιρία να αποκτήσουν πλήρη γνώση για τις επιτυχημένες επαγγελματικές διεξόδους που προσφέρει η σύγχρονη αγορά εργασίας και πώς μπορούν οι κλίσεις και το ταλέντο του κάθε εφήβου να αξιοποιηθούν με την κατάλληλη ακαδημαϊκή επιλογή.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Κωστοπούλου Εύα, ΠΕ02.