Θεατρική παράσταση, 22-3

Στο πλαίσιο του εορτασμού της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου, η θεατρική ομάδα του σχολείου μας, που αποτελείται από τους/τις μαθητές/τριες του τμήματος Α1, παρουσίασε, με μεγάλη επιτυχία, τη θεατρική παράσταση, με τίτλο: “Καραϊσκάκης, το λιοντάρι της Ρούμελης”. Το ευφάνταστο και προσεγμένο σε κάθε λεπτομέρεια σκηνικό καθώς και οι παραδοσιακές ενδυμασίες όχι μόνον μας ταξίδεψαν στον χρόνο, αλλά και μας βοήθησαν στην επαναβίωση των ιστορικών γεγονότων, τονώνοντας, συνάμα, την εθνική μας περηφάνεια.

Ευχαριστούμε ξεχωριστά τον “ιθύνοντα νου” της όλης προσπάθειας, την κ. Κάτου Ζωή, Φιλόλογο, καθώς, δίχως τη δική της καίρια συμβολή, τίποτα δε θα ήταν το ίδιο!

Ευχαριστούμε, επίσης, τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας, για την οικονομική του συνεισφορά στην ενοικίαση των κοστουμιών.